Namiastka ogrodu w mieście. Wykorzystaj potencjał swojego balkonu!

Balkon jest często niedoceniany. Zazwyczaj po prostu wstawiamy na niego te rzeczy, które nie przydają się nam na co dzień i na które nie znajdujemy miejsca wewnątrz. Coraz rzadziej decydujemy się na to, by udekorować barierki kolorowymi kwiatami. Szkoda, że mało kto w pełni wykorzystuje potencjał tkwiący w balkonie. A pzecież to nasza namiastka ogrodu w szarym mieście.

Warto więc już tej wiosny zamienić dotychczasowy składzik w miejsce do wypoczynku. Nie wymaga to generalnego remontu ani wiele wysiłku. Żeby to zrobić, należy najpierw całą powierzchnię balkonu dokładnie… posprzątać. Nie zaszkodzi też odświeżyć kolor ścian i balustrady. Zanim podejmiemy bardziej rewolucyjne decyzje, zastanówmy się dwa razy – być może płytki podłogowe, które wydają nam się nieatrakcyjne, wystarczy odświeżyć i same nabiorą nowego charakteru przy innej aranżacji otoczenia. Dobrym rozwiązaniem może się okazać położenie na podłodze chodniczka, który łatwo wymienić, jeśli nam się znudzi.

enhanced-6230-1436383223-8.jpg

Znalezione na Buzzfeed

8ef0fbf68def0cca49d5f2213e0e74e3-2.jpg

Znalezione na RhsBlog

a8294d85bb95b2cb60add6b40fa29540-2.jpg

DecouvrirDesign

Pamiętajmy: nie trzeba wszystkiego kupować. Na balkonie najbardziej efektownie wyglądają przedmioty proste, takie jak drewniane deski czy blaszane wiadra. Wiele rzeczy możemy bez większego trudu zrobić sami. A może mamy na stanie coś starego, co warto by odnowić, choćby przemalowując krzesło czy stolik? Majsterkowanie może być świetną zabawą, dlatego warto zorganizować je tak, żeby zaangażować w nie całą rodzinę.

 

enhanced-718-1436384717-1.jpg

Detalhesmagicos

small-balcony-light-decor.jpg

znalezione na HomyMyDesign

c9ebc82306af7b19ec1a45087cf149db-2.jpg

Dumpaday

 

d16e680305714bb1f1f494966286dd5b-2.jpg

Shannon McGrath z  ArchDaily

Jeśli idzie mebel do siedzenia, to ograniczają nas tylko dostępna przestrzeń i wyobraźnia. Ciekawie wyglądają choćby sprzęty poskładane z palet przemysłowych. Tak zrobione ławka czy fotel są też bardzo praktyczne – mogą pełnić funkcję skrzyni, w której ukryjemy przyrządy i specyfiki do pielęgnacji kwiatów. Te z kolei wcale nie muszą stać w doniczkach na podłodze. Żeby zaoszczędzić miejsce i optycznie powiększyć balkon, można je powiesić pod sufitem lub w specjalnie skonstruowanych skrzynkach, nachodzących na siebie w ten sposób, że nasze oko będzie zawsze cieszyć kaskada zieleni.

d30eb44a9320c4f7165c4aef1fed455c-2.jpg

Znalezione na Buzzfeed

Jednak aby balkon był przyjemnym miejscem nie tylko w ciągu dnia, kiedy jest jasno, ale i w nocy, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Miły nastrój w letnie wieczory zapewnią nam światełka imitujące świece. Mają one tę przewagę nad prawdziwym ogniem, że wiatr ich nie zgasi, a dawane przez nie światło nie migocze i nie męczy wzroku.

Naprawdę niewiele trzeba, aby zyskać dodatkowe miejsce, w którym można na chwilę się zaszyć, będąc jednocześnie w domu i na świeżym powietrzu. Wcale nie musimy przebudowywać pomieszczeń w mieszkaniu ani wynajmować działki. Wystarczy po prostu docenić to, co większość z nas ma na wyciągnięcie ręki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s